Performans Dergisi – İyi bir kariyer sahibi olmak ne demektir

Kariyer yolculuğunuzdan bahseder misiniz?
İyi bir kariyer sahibi olmak ne demektir?

” Karlyer; işinde mutlu olmak, verimli hissetmek, yaratıcı olmaktır “

performans-dergisi-iyi-bir-kariyer-sahibi-olmak-ne-demektir-1Şehirden yok sahil kasabasına benzettiğim şehrim çanakkale’de geçen gençlik yıllarımda hep bir çıkış arayışı içerisindeydim. Ailemin maddi durumunun iyi olmamasının, meslek lisesinde okumamın getirdiği kısıtlı üniversite seçim hakkıyla birleşmesi, üzerimde git gide büyüyen bir baskı yaratıyordu. Fotoğrafla uğraşmak istedim, para kazanamazsın dedilet. Tiyatro üzerinde eğitim almak istedim, düzenli hayatın olmaz denildi. Karakaleme yetenekliydim, güzel sanatlar istedim, sen daha kabul görmüş bir meslek edin hobi olarak yine çizersin denildi.

Sonra karar anı geldi. Hangi bölüm, hangi üniversite? Benim verdiği cevapsa “Hangi şehir?” sorusunun cevabı oldu: İstanbul…

Marmara Üniversitesi’ nde okudum demek hoşuma gitmiyor. Ben İstanbul’da okudum. Sevmediğim bir mesleğe devam etmek istemediğimden sosyal hayata daha düşkün bir çizgim oldu. Son sınıfta okuyan ağabeyim adaptasyon sürecinde hep yanımdaydı. Okul arkadaşlarımın çoğu ev-okul-ev döngüsünde hayatına devam ederken ben, ilk olarak bir işe girdim. Doğa sporlarına karşı merakım doğrultusunda Yıldız Teknik Üniversitesi’nin dağcılık kulübüne kayıt oldum. Eğitmenliğe kadar uzanan, yurtiçi ve yurt dışı tırmanışlara halen aktif devam ettiğim bu spor, hayata karşı duruşumu, yaşam tarzımı şekillendiren en doğru karar olmuştur. Sonra dalış kursuna yazıldım, motorsikley kullanmaya başladım. Akut v.b arama kurtarma birimlerinde görev aldım.

Bu yoğun tempoda hayatıma bana ailemden çok güvenen insan, Arif Gürdenli girdi. Kendisi, üst düzey yöneticilik tecrübelerine kadar uzanan kurumsal kimliğini Camel Trophy’de Türkiye’yi temsil etmesi sonrasında bırakmış, “Yaşayarak Öğrenme” üzerine ekip dinamiklerini artırmaya yönelik eğitim ve organlzasyonlar yapan “Teamworks”  firmasını  kurmuş örnek bir insandır.

Teamworks’ün  kurulumundan  itibaren  kendisinin  hep yanında oldum. Part-time’ dan full time’a, gözetmenlikten eğitmenliğe, satıştan operasyona kadar tüm mutfak kısımlarında çalıştım. Arada yurt içi ve yurt dışı endüstriyel dağcılık alanında çalışmalarım oldu.  Arif Gürdenli, 2011 itibari ile uzun yıllardır paralel olarak devam ettiği danışmanlık alanında ilerleme kararı alarak, Teamworks’u tamamen bana devretti. Böylelikle hayatımda yeni bir sayfa daha açıldı.

300′ den fazla marka ve 40.000 kişiye yakın organizasyon tecrübemiz ile 12 yıldır sektorün en geniş portföyüne sahibiz. Her işimize ilk günkü heyecanla başlıyor, şirlket içi aile yaklaşımımız doğrultusunda  katılımcı memnuniyetini en üst seviyeye taşıyoruz.

Bence iyi bir kariyer sahibi olmak kazandığnız paraya yada ünvanınıza bağlı değildir. İşinde mutlu olmak, verimli hissetmek, yaratıcı ve yapıcı olmaktır. Yaptığı işi dünyanın en değerli işini yapıyormuş özverisiyle yapabilmektir.

“Yaptığımız işte mutluluk vermek, en önemli amacımız”