Basında Biz

Performans Dergisi – İyi bir kariyer sahibi olmak ne demektir

Kariyer yolculuğunuzdan bahseder misiniz?
İyi bir kariyer sahibi olmak ne demektir?

” Karlyer; işinde mutlu olmak, verimli hissetmek, yaratıcı olmaktır “

performans-dergisi-iyi-bir-kariyer-sahibi-olmak-ne-demektir-1Şehirden yok sahil kasabasına benzettiğim şehrim çanakkale’de geçen gençlik yıllarımda hep bir çıkış arayışı içerisindeydim. Ailemin maddi durumunun iyi olmamasının, meslek lisesinde okumamın getirdiği kısıtlı üniversite seçim hakkıyla birleşmesi, üzerimde git gide büyüyen bir baskı yaratıyordu. Fotoğrafla uğraşmak istedim, para kazanamazsın dedilet. Tiyatro üzerinde eğitim almak istedim, düzenli hayatın olmaz denildi. Karakaleme yetenekliydim, güzel sanatlar istedim, sen daha kabul görmüş bir meslek edin hobi olarak yine çizersin denildi.

Sonra karar anı geldi. Hangi bölüm, hangi üniversite? Benim verdiği cevapsa “Hangi şehir?” sorusunun cevabı oldu: İstanbul…

Marmara Üniversitesi’ nde okudum demek hoşuma gitmiyor. Ben İstanbul’da okudum. Sevmediğim bir mesleğe devam etmek istemediğimden sosyal hayata daha düşkün bir çizgim oldu. Son sınıfta okuyan ağabeyim adaptasyon sürecinde hep yanımdaydı. Okul arkadaşlarımın çoğu ev-okul-ev döngüsünde hayatına devam ederken ben, ilk olarak bir işe girdim. Doğa sporlarına karşı merakım doğrultusunda Yıldız Teknik Üniversitesi’nin dağcılık kulübüne kayıt oldum. Eğitmenliğe kadar uzanan, yurtiçi ve yurt dışı tırmanışlara halen aktif devam ettiğim bu spor, hayata karşı duruşumu, yaşam tarzımı şekillendiren en doğru karar olmuştur. Sonra dalış kursuna yazıldım, motorsikley kullanmaya başladım. Akut v.b arama kurtarma birimlerinde görev aldım.

Bu yoğun tempoda hayatıma bana ailemden çok güvenen insan, Arif Gürdenli girdi. Kendisi, üst düzey yöneticilik tecrübelerine kadar uzanan kurumsal kimliğini Camel Trophy’de Türkiye’yi temsil etmesi sonrasında bırakmış, “Yaşayarak Öğrenme” üzerine ekip dinamiklerini artırmaya yönelik eğitim ve organlzasyonlar yapan “Teamworks”  firmasını  kurmuş örnek bir insandır.

Teamworks’ün  kurulumundan  itibaren  kendisinin  hep yanında oldum. Part-time’ dan full time’a, gözetmenlikten eğitmenliğe, satıştan operasyona kadar tüm mutfak kısımlarında çalıştım. Arada yurt içi ve yurt dışı endüstriyel dağcılık alanında çalışmalarım oldu.  Arif Gürdenli, 2011 itibari ile uzun yıllardır paralel olarak devam ettiği danışmanlık alanında ilerleme kararı alarak, Teamworks’u tamamen bana devretti. Böylelikle hayatımda yeni bir sayfa daha açıldı.

300′ den fazla marka ve 40.000 kişiye yakın organizasyon tecrübemiz ile 12 yıldır sektorün en geniş portföyüne sahibiz. Her işimize ilk günkü heyecanla başlıyor, şirlket içi aile yaklaşımımız doğrultusunda  katılımcı memnuniyetini en üst seviyeye taşıyoruz.

Bence iyi bir kariyer sahibi olmak kazandığnız paraya yada ünvanınıza bağlı değildir. İşinde mutlu olmak, verimli hissetmek, yaratıcı ve yapıcı olmaktır. Yaptığı işi dünyanın en değerli işini yapıyormuş özverisiyle yapabilmektir.

“Yaptığımız işte mutluluk vermek, en önemli amacımız”

CEO’s E Haber – Doğaya Kaçışın Anahtarı Teamworks’te

İşten Güçten Bunalanlar İçin Can Simidi: Teamworks 

Sizi Doğaya Götürecek

ceos-e-haber-dogaya-kacisin-anahtari-teamworksteTeamworks :Iş dünyasının sıkıcı koşuşturmasından, maddiyatçı havasından kurtulmak ve özüne, yani doğaya dönmek lsteyenleri çağırıyor. Teamwotks, düzenlediği doğa etkinlikleriyle , şehir insanyna başka bir dünya olduğunu da hatırlatıyor ve o hayata, kısa bir süre için de olsa kaçışın anahtarını sunuyor.

Kariyer sahibi, eğitimli, sağlığı ve bireysel mutluluğu için imkan yaratabilen, şehirden vazgeçemeyen ama ondan zaman zaman kaçmak isteyen kişilere hitap eden Teamworks, onları enmiyetten ödün vermeden, güvenli maceralara ve keyifli sosyal ortamlara taşımayı vat ediyor.

Teamworks’ ün temel amacı, doğada yaşanan serüvenleri kururnsal tecrübeyle birleştirerek bireylerin sınırlarını aşmalarını ve ekiplerin etkinliklerini artırmalarını sağlamak ve bu arada da yeni spor ve outdoor kitleleri oluşturmak .

Orjinal gazete küpürü aşağıdadır

Sabah – Şirket Eğitimlerinde Sal Yapma Trendi

sabah-sirket-egitimlerinde-sal-yapma-trendi-1MCT’nin verdiği takım çalışması ve planlamada gelişim sağlayan sal yapım eğitimi; şirket içi rekabeti ortak çalışmaya dönüştürüyor

Yönetim geliştirme ve eğitim hizmeti sunan Management Center Türkiye’in(MCT), yaşayarak öğrenme yöntemleri arasında yer alan “sal yapma eğitimi” yaz boyunca büyük ilgi gördü. Ortak çalışma ile ortak hedefe birlikte ulaşma, takım ruhunu geliştirme, stratejik planlama, yaratıcılık ve problem çözme konularında gelişim sağlayan sal yapma eğitimi, katılımcılara hem eğlenceli hem de eğitici anlar yaşatıyor.

Güçler birleştiriliyor

Scneider Elektril, GÖSAŞ Sanayi Kalkınma Bankası, Tuborg, BASF, Danone, Cargili gibi şirketlerin katıldığı eğitim 6 ile 10 kişiden oluşan ekiplerden oluşuyor. Eğitimi veren MCT danışmanlarından Arif Gürdenli, katılımcılara salın nasıl yapıldığına dair ipucu vermediğini söylüyor ve devam ediyor, “Salın suya …, sağlam ve güvenli şekilde inmeye hazırlanması iin ekibin ellerindeki kaynakları en etkili şekilde kullanması gerekiyor.

İlk olarak bir arada toplanıp bu işin nasıl yapılacaına dair bir plan hazırlıyor. Rol dağılımı gerçekleştiriyorlar. Çözümü kendileri keşfetmen zorunda oldukları için yaratıcılık büyük önem taşıyor. Eksikler gözden geçiriliyor. Yeniden plan yapılıyor. Eğer sal sağlam değilse rakip gruptan hızlı yapmak için bir işe yaramıyor. Çünkü bir de bu salla ufa bir seyehat edilmesi gerekiyor. Doğru planlama, doğru kaynak ve doğru rol dağılımı ile hedefe ulaşılıyor.”

İş yaşamıyla bağlantılı

Aynı anda 150 kişiye yani 15 ekibe eğitim verebilecek malzemeye sahip olduklarını belirten Arif Gürdenli, tüm şirketin bir arada ortak rekabet çalışması yapabileceğini vurguluyor. Salla yola çıkışın aynı anda … ekiplerin deneyimlerini paylaşmasını gerektiriyor. Bu şekilde şirket içi birimlerin birbirleriyle olan rekabetinin yanı sıra bilgi paylaşımında da bulunmaları sağlanıyor.

Sal yapımı yaklaşık 3 saat sürüyor. Kimi zaman sadece üst yönetim, kimi zaman saha satış ekibi yada komple bütün şirket bu süre boyunca sal yapımına katılıyor.

Ancak sadece bir eğlenceye dönüşmemesi için danışmanlara büyük rol düşüyor. Danışmanların çok iyi gözlem yapmaları gerektiğini söyleyen Arif Gürdenli, İK’ya artı değer kazandıracak bir raporlama yapılabileceğini vurguluyor.

Kilyos, Şile yada Ağva taraflarında seçilen eğitim yeri, sonbaharın yaklaşmasıyla Güney sahillerine doğru kayabiliyor.

Yaşam – Outdoorla ekip ruhu nasıl gelişir?

Kaya tırmanışı, dağ bisikleti, orienteering, trekking, kayak, paintball…

yasam-outdoorla-ekip-ruhu-nasil-gelisir-1Bunların hepsi şirketlerin çalışanlarını geliştirmek ve işyerinde ekip ruhunu artırmak için tercih ettiği doğa sporları arasında yer alıyor. Outdoor da denilen bu sporlar, krize karşın her sektörden firmalardan ilgi görmeye devam ediyor.

Kayaların arasında heyecan içinde hızlı karar vere rek, en kestirme çıkış yolunu bulmaya çalışır. Bir yandan da sürekli arkasından gelen arkadaşını göz ucuyla kolla maktadır. Ancak hızlı karar verememesi ve boşa harcadığı vakit yukarıdan sarkan çelik görünümlü halatı ıskalamasına neden olur, artık bir sonrakini beklemesi gerekir. Birkaç dakika sonraki halatı nasıl yakalayacağını çok iyi şekilde planlarken arkasındaki arkadaşıyla da deneyimini paylaşır. Nihayet kendine doğru ikinci kez sarkan ipi yakalayarak kayanın zirvesine uzan ması ise birkaç saniyesini alır. Yukarıda bekleyen diğer arkadaşlarının yanına kendine atar… Yaşasın güven!..

Bu sahne şirketlerin ça lışanlarında ekip çalışması ve motivasyon yaratmak için katılmalarını sağladıkları doğa yani outdoor eğitimleri sırasında yaşananlardan sadece biri. Doğal ve ormanlık alanda oynanan paintball (boyar top), kaya tırmanışı, dağ bisikleti, kampçılık, orienteering, trekking gibi son yıllarda Türkiye’de artan bu tarz doğal spor eğitimleri, şirketlerin çalışanlarını geliştirmelerini ve çalışanları arasında takım ruhu oluşturmalarını sağlıyor.

Outdoorla ekip ruhu nasıl gelişir?

Doğadaki koşullar genelde iş hayatına benziyor. Ekip çalışması, kararlılık, disiplin, sağ duyu ve mücadele gerektiriyor. Şirketler doğa sporlarıyla, çalışanlarına bu özellikleri kazan dırmak için krize karşın bu tarz eğitimlere ilgi gösteriyor. Katılımcılar, bu eğitimlerin iş hayatına büyük bir katkısı olduğunu söylüyor. Planlama, sorunları çözme, doğru karar verme gibi aşa maların üstesinden bir takım halinde geldikleri için, iş hayatındaki koordinasyon ve iletişim ye teneklerinin de oldukça geliştiğini vurguluyorlar.

Bu tarz eğitimler veren Teamworks fir masının eğitmenlerinden İlhan Ören, şirketlerde ekip ruhuna önem verilirken, genelde bunu li der ya da yöneticilerden beklemek gibi birey sel bir yanılgı olduğunu dile getiriyor. Ören’e göre, ekip ruhu oluşturmak, ekibin bütünü sa yesinde gerçekleşir. Ekip üyeleri arasında gu ruplaşma olabilir. Şirketlerin öncelikle ekip di namiklerini arttırıcı eğitimlerle ekip ruhu oluş turmak arasındaki bağlantıyı kavraması ge rekiyor.

Unutulmayacak Etki Bırakyor

Etkili bir ekip olmak için, ekip çalışma sı, iletişim, stratejik planlama, güven oluştur ma, değişim adaptasyonu, çatışma yönetimi ve sonuç odaklılık gibi kriterler gerekiyor. İlhan Ören, bu kriterler arasında en öne çıkanların güven eksikliği ve çatışma korkusu olduğunun altını çizerek, şunları söylüyor: “Diğerleri bu iki kriterin üzerine inşa edilen performans arttırıcı unsurlar. Bu bağlamda da kurumların çalı şanlarını daha çok bir arada tutabileceği, sos yalleşmeyi arttırıcı etkinliklere ağırlık verme si gerekir. Bunu yaparken kişilerin günlük ha yatta rahatlıkla yapabileceği uygulamalar ye rine, daha farkındalık yaratıcı etkinlikler dü zenlemek doğru bir yaklaşım.”

Outdoor eğitimlerin en büyük avantajı; ekiplerde farkındalık yaratması ve uzun süre unutulmayacak bir etki bırakması olarak gö rülüyor. Eğitimler ‘yaşayarak öğrenme’ pren sibinde tasarlanıyor. İlhan Ören, katılımcıların eğitimlerin sonunda ekip arkadaşlarına karşı oluşan önyargılarından kurtulabildiklerini vur guluyor. Böylelikle ekip arkadaşına güven, kör noktaları azaltma, yetki ve görev paylaşımı gibi konular ekipler için daha kolay hale geliyor.

Eğitimin Tam Zamanı

yasam-outdoorla-ekip-ruhu-nasil-gelisir-2Doğadaki ekip ruhu geliştirme eğitimleri genelde eylül, ekim, nisan ve mayıs aylarında yapılıyor. Havanın çok sıcak ve soğuk olmadı ğı dönemler tercih ediliyor. Peki, hangi doğa eği timinin şirketiniz ve çalışanlarınız için uygun ol duğuna nasıl karar vereceksiniz?

İlhan Ören, bu soruyu şöyle yanıtlıyor: “Önce ihtiyaç analizi yapılmalı. Hedef

ler doğrultusunda uygun aktivite belirlenir. Her bir aktivitenin 30 dakika ile 180 dakika aralı ğında sürdüğünü göz önünde bulundurduğu nuzda, normal bir ekip, 1 günde ortalama 6 ila 8 aktiviteye katılabilir. Eğitimde verilmesi dü şünülen hedefleri seçtiğiniz aktivitelere oran tılı bir şekilde yerleştirir ve genel akışı plan larsınız. Ekiplerin aktiviteler içinde tutumları, gözetmenler tarafından o aktivitelerle ilişkili eği tim şablonlarına yerleştirilir, eğitim sonunda bu verilerle ekip ve kişi profilleri çıkartılabilir. Bu metot eğitimin geri bildiriminde kullanılabile ceği gibi devamındaki eğitimlerde de üzerinde durulması gereken hedeflerin ortaya çıkartıl masını sağlar.”

Hangi eğitim, ne sağlıyor?

Orienteering: Orienteering yönledirme anlamına ge liyor. Bu sporu, önceden haritası çıkarılmış bir arazide, önceden yerleştirilen kontrol noktalarını, harita ve pusula yardımıyla bularak yapıyorsunuz. Ekiplere ayrılan spor cular bir noktadan diğerine ilerleyerek parkuru en kısa sürede bitirmeye çalışıyor. Strateji ve kondisyon önemli
Kaya tırmanışı: Bu spor, denge, estetik, esneklik ve gücü bir araya getiriyor. Fiziksel güç ve zekayı aynı anda kullanmak gerekiyor. Kaya tırmanışı, adrenalini yük seltiyor,  stratejik  karar  verme  yeteneğinizi  geliştiriyor.
Tarzan ipi: Ormanlık alanda, yüksek ağaçlara bağlanan sağlam halatları kullanarak uçma zevkini tatmak mümkün. Karar verme ve cesareti geliştiriyor.
Trekking: Uzun ve yorucu yürüyüş anlamına geliyor. Odaklanma, sabretme ve fiziksel gücü deneme konula rında işe yarıyor. Kişiyi fiziksel olarak geliştirip daha iyi düşünmeye  yönlendiriyor.
Kampçılık: Esas kuralı doğaya saygı duymak. Şirket çalışanları bu şekilde beraber yaşamayı ve birbirlerine say gı göstermeyi ve doğayı korumayı öğreniyor.
Kayak ve kano: Çalışanlar eş zamanlı kürek kullanmayı ve ekip çalışmasını öğreniyor.
Paintball: Boyar top anlamına geliyor. Oyunun temel kuralı karşı takımın boya atan silahından çıkan boyay la boyanan oyuncunun oyundan çıkmasına dayanıyor. Ama cınız belli bir süre içine karşı takımın kalesindeki bayrağı ele geçirmek, bir rehineyi kurtarmak, başkanınızı güvenli şekilde hedef ulaştırmak, karşı takımın tamamını elemek.

 

İSMMO Dergisi – Ayşegül EMİR

Hürriyet – Gençlere Outdoor Eğitimi

hurriyet-genclere-outdoor-egitimi-1Firmalara outdoor egitimleeri ve kurumsal çözümler sunan  Teamworks, dünyanın  en biiyiik oğrenci organizasyonu olan AJESEC’e dcstek vermek amacıyla Aralık ayında outdoor eğitimi verdi.

Bu destek 2006′da da sürecek. Aralık ayında AIESEC Türkiye iiyesi 48 genç, Teamworks’ün Parkorman’da kurulu outdoor eğitim alanlarında baş eğitmen İlhan Ören gözetiminde gerçekleşen organizasyona katıldı

AISEC ile ilgili ayrıntılı bilgi www.aicsec.org/turkey / Teamworks hakkında ayrıntılı bilgi:www.teamworks.com.tr

Habertürk – Yaşayarak örenmek ekibi birbirine bağlıyor

Yaşayarak örenmek ekibi birbirine bağlıyor.

 Şirketler için açık hava eğitimleri ve yarışmalar organize eden Teamworks’ un Yönetici Ortağı İlhan Ören, bu aktivitelerle ekip üyelerinin iletişimini güçlendirdiklerini söyledi. Ören, “Biz bireyin kendi sınırlarını zorlaması için ortam yaratıyoruz.” dedi.

 “Yaşayarak Öğrenmek için gerekli ortamı yaratıyoruz.”

 Teamworks Yönetici Ortağı İlhan Ören verdikleri eğitim ve gerçekleştirdikleri aktivitelerle çalışanların kuruma karşı duyduğu aidiyet ve bağlılık duygusunu artırdıklarını ve ekip üyelerinin iletişimini güçlendirdiklerini söyledi. Uygulamaların ortak özelliğinin yaşayarak öğrenmek olduğunu vurgulayan Ören, “Biz bireyin kendi sınırlarını zorlaması ve hedeflerine ulaşması için gerekli ortamı yaratıyoruz.” dedi.

Şirketlerin çalışan motivasyonunu ve ekip içi iletişimini artırmak için başvurduğu yöntemlerden biri de açık hava etkinlikleri. 10 yıldır bu konuda faaliyet gösteren, şirketler için açık havada eğitim ve yarışmalar düzenleyen Teamworks’ un Yönetici Ortağı İlhan Ören’ den işin inceliklerini dinledik.

haberturk-yasayarak-orenmek-ekibi-birbirine-bagliyor-1 -Organizasyonlarda, tercih edilen eğitim nedir? Kimlere yönelik verilmektedir?

Uygulamaların hepsinin ortak özelliği “Yaşayarak Öğrenme” prensiplerini kapsamasıdır. Eğitimlerde katılımcıları eğitim baskısı altında bırakmamak ve farkındalık yaratıcı etkiler sağlamak adına kullanılan bazı senaryo alternatiflerimiz bulunmaktadır.

YAŞ ve CINSİYET ENGELİ YOK

Katılımcılar bir anda kendilerini olay yeri inceleme kıyafetleri içerisinde deliller üzerinde beyin fırtınası yapıp parmak izi alırken bulabilirler. Ellerinde kamera ile kendi yazdıkları senaryoyu filme çekebilecekleri gibi demonte şekilde verilmiş F1 aracının parçalarını birleştirerek diğer ekiplerle yarışa da girebilirler. Kimi zaman bir bombanın peşinde düşerken, kimi zaman da kayıp bir hazine sandığının izini sürmek gerekebilir.

Programlara katılım için yaş, cinsiyet, fizik,  kondisyon gibi faktörler asla engel değildir. Hatta bazı uygulamalar için bedensel engeller dahi bir engel değildir. Ekiplerin profiline göre, bireyin kendi sınırlarını zorlaması, konfor alanından bir adım dışarıya çıkarak doğal ortamında hedeflere ulaşması için gerekli ortam yaratılır.

-Outdoor eğitim nedir? Outdoor eğitimin avantajlarından bahseder misiniz?

“Yaşayarak öğrenme” felsefesine dayalı, ekip dinamiklerini artırıcı uygulamaların genelini “Outdoor eğitim” olarak nitelendirebiliriz. Açık hava eğitimleri olarak da bilinmesine rağmen son dönemlerde yaygınlaşan kapalı mekan uygulamaları ve sınıf içi çözümler sebebiyle  ”Yaşayarak öğrenme” kapsamında ele almak daha uygun olacaktır.

Sunmuş olduğumuz uygulama alternatiflerini genel olarak 10 başlık altında toplayabiliriz: Yaşayarak Öğrenme Eğitimleri, Motivasyon Etkinlikleri, Yelken Programları, Yaratıcı Proje Çalışmaları, Sanat Atölyeleri, Şehir Maceraları, Gençlik Programları, Outdoor Lansman ve Roadshowlar, Sosyal Sorumluluk Projeleri, Hobi Kulüpleri

Çok sayıda kurum BU İŞE SOYUNDU

Son yıllarda maalesef çok sayıda kurum, hatta çoğu zaman kurumsal kimliği dahi bulunmayan kişiler tarafından “Outdoor Eğitim” adı altında uygulamalar düzenlenmektedir. Uzun dönem sürdürülebilirlikleri bulunmayan bu kurum ya da kişilerin sundukları içerikler çoğu zaman otel animasyonu diye nitelendirilebilecek, sadece eğlence teması ile öne çıkan, ekip bilincinden uzak yaklaşımlardan ibaret olmaları sebebiyle ilgili alanın açılımının yanlış algılanmasını sağlayabilmektedir.

Ekip üyelerinin birbirleriyle uyumunu güçlendiriyor.

Uygulamalar katılımcılar üzerinde kuruma karşı aidiyet ve bağlılık duygusunu artırarak, ekip üyelerinin birbirleriyle uyumunu güçlendirmektedir. Etkili bir ekip olma yolunda atılacak adımlar seçilen modül üzerinden verilmektedir. Talep edildiği taktirde ekiplerin aktiviteler içerisinde rolleri ve bireyin ekip içerisindeki tutumları gözetmenler tarafından o aktivitelerle ilişkili gözlem raporları kapsamında sunulabilir.

10 YILDA 40 BİN KİŞİYE ULAŞTIK

Aynı marka altında aktif olarak geçirdiğimiz 10 yılı aşkın tecrübemiz doğrultusunda 40′ tan fazla  eğitim kurgusu ve 160′ ın üzerinde aktivite alternatifi sunmaktayız.  300 üzeri firma referansımız ve 40.000 kişiye ulaşan katılımcı sayımızla sektörün en geniş portföyüne sahibiz diyebiliriz. Her yıl 50′ nin üzerinde eğitim gerçekleştiriyoruz. Sadece kendi işimizi yapıyor, uzman olduğumuz alanın dışında hizmet vermiyoruz. Web sayfamızda da bulunan e-kataloğumuz içerisinde yer alan ve sürekli güncellenen uygulama alternatiflerimizle hedeflerin sürdürülebilir etkisini ön plana çıkartmak önceliğimizdir.

EKİBİMİZ AYNI DİLİ KONUŞUYOR

Teamworks olarak çalışma arkadaşlarımız aynı zamanda birlikte tırmandığımız, motosiklet kullandığımız, yelken yaptığımız; kısacası doğada edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda aynı dili konuşarak iş verimliliğimizi artırdığımız kişilerden oluşmakta. Bu sebeple şirket içi aile yaklaşımımızla sahaya çıkmanın pozitif enerjisini tüm organizasyona da yansıtabiliyoruz. Sadece kendi işimizi yapıyor, uzman olduğumuz alanın dışında hizmet vermiyoruz.

www.teamworks.com.tr

Günaydın – Action Man ajanları buluştu

gunaydin-action-man-ajanlari-bulustu-1Action Man ajanları, geçtiğimiz hafta sonu Aziz Paşa Korusu’ndaki Macera Günü’nde buluştu. 2 bin çocuğun katıldığı günde minikler çadır kurmayı ve pusula okumayı öğrendi.

Erkek çocukların en çok sevdiği kahramanlardan Action Man’in Gizli Görev Ekibi’ne üye olan tüm ajanlar, geçtiğimiz hafta sonu Kemerburgaz Aziz Paşa Korusu’nda gerçekleştirilen “Macera Günü”nde buluştu. Macera Günü’nde minik ajanlara, uzman ajanlar tarafından eğitimler verildi. Düğüm atma, kamp çadırı kurma, pusula okuma, yapay duvara tırmanma gibi derslere katılan ajanlar, bu etkinlik sayesinde, doğada güvenli bir biçimde yaşamayı öğrendi. Sıcak havaya rağmen tüm eğitimlere katılan minik ajanlar, fiziksel yeteneklerini geliştirirken ekibin diğer ajanlarıyla da tanışma fırsatı yakaladı. Duvara tırmanma sırasında zor anlar yaşayan ajanlar, Action Man ruhuna bağlı kalarak pes etmemek için direndi. Tüm aşamaları
başarıyla tamamlayan Action Man Gizli Görev Ekibi Ajanları, günün sonunda çok mutluydu.

KIYAFETLERE İLGİ BÜYÜK

gunaydin-action-man-ajanlari-bulustu-2Action Man kıyafetlerinin lisanslı üreticisi Lupine Giyim’in de bir stand açtığı Macera Günü’nde Action Man kıyafetleri kapışıldı. Action Man kılığına bürünmek isteyen

minik afacanlar en çok tişört ve şapkalara ilgi gösterdi. Çeşitli oyun ve aktivitelerin düzenlendiği günde çocuklar doğanın tadını çıkardı. Jetix’in katkılarıyla düzenlenen yaklaşık 2000 çocuğun katıldığı Action Man Macera Günü’nde; çocuklar macera ve heyecan dolu eğitimler alırken aileleri de Hasbro Intertoy’un konuğu olarak Kemerburgaz Aziz Paşa Korusu’nda güzel bir gün geçirdi.

Korkut KALAYCI / GÜNAYDIN